img
آبی کلاسیک؛ رنگ سال 2020 نماد و نشانه چیست؟
آبی کلاسیک؛ رنگ سال 2020 نماد و نشانه چیست؟ شنبه 30 آذر 1398


انتخاب رنگ سال، برای بسیاری از شرکت های معروف رنگ به یک سنت هیجان‌انگیز تبدیل شده‌‌است. هنگامی که یک رنگ به عنوان رنگ سال معرفی می‌شود، طیف گسترده‌ای از طراحی تا بازاریابی برندها را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

هنگام انتخاب یک رنگ به عنوان رنگ سال عوامل مختلفی مانند مد و فشن، معماری، طراحی صنعتی و تکنولوژی در نظر گرفته می‌شوند. امسال با ورود به یک دهه جدید، احساس فوق‌العاده‌ای خواهیم داشت و رنگ سال می‌تواند چگونگی نگاه ما به این دوره از طراحی را مشخص کند.


رنگ سال 2020 چه رنگی است؟
پنتون منهتن اعلام کرد که رنگ آبی کلاسیک با کد Pantone 19-4052 را به عنوان رنگ سال 2020 انتخاب کرده‌است. این رنگ در عین سادگی بسیار زیباست و نمایانگر آسمان هنگام غروب، آب های آرام دریا و یک کاسه بلوبری است که ما را برای ورود به یک دهه جدید مطمئن و پایدار می‌سازد.

آبی کلاسیک به عنوان یک رنگ آرام بخش شناخته می‌شود که آرامش را به روح انسان هدیه می‌کند و باعث تمرکز بیشتر او می‌شود. رنگ آبی کلاسیک منظم، محدود و بی‌حد و مرز است.

لوری پرسمن معاون موسسه رنگ پنتون در این باره می گوید : ” آبی کلاسیک رنگی است که پیش‌بینی می‌کند چه اتفاقی در آینده رخ خواهد داد و آینده چه چیزی را به همراه خواهد داشت؟ این رنگ به خوبی ارتباط برقرار می‌کند.”

پرسمن معتقد است که رنگ هر سال از طریق فرآیندی طولانی و متفکرانه انتخاب می‌شود که سبک زندگی و روند صنعت را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

شاید جالب باشد بدانید که رنگ آبی برای سلامتی هم بسیار مفید است. تحقیقات نشان داده که مواد غذایی آبی رنگ به دلیل مقادیر بالای آنتوسیانین هایی که دارند خطر ابتلا به سرطان و بیماری های قلبی و عروقی را کاهش می دهند.